ZOR MÜŞTERİLERLE BAŞA ÇIKMA TEKNİKLERİ

Eğitimin Kapsamı ve Hedefi:

Müşterilerin odak noktası olduğu ve rekabetin arttığı şu günlerde müşteriyi tanımak ve beklentilerini netleştirmek önem kazanmıştır. Bu durumda müşteriyle nasıl iletişim kurulacağının bilinmesi ve müşteriye karşı nasıl davranılması gerektiği iyi bilinmelidir. Baş edilemeyen her iletişim ve durum hem kişisel hem kurumsal verimi ve başarıyı etkiler.

Sadece iş hayatında değil bireysel hayatta da zor insanlarla karşılaşır, nasıl iletişime geçeceğimizi çoğu zaman bilemeyiz. Bu durum karşısında nasıl davranacağımızı bilmek, karşımızdaki kişiyle iletişime geçmenin ve anlaşmanın yolunu bulmak hem kişisel hem kurumsal performansa katkı sağlar. Bu doğrultuda bu programın hedefi katılımcılara bu yöntemleri öğreterek olumsuzlukları en aza indirmek ve verimliliği artırmaktır.

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı katılımcıların hem kendilerini hem de müşteriyi tanımalarını sağlamak, müşteri şikayetlerini nasıl karşılamaları gerektiğini, zor insanlarla baş etme yöntemlerini öğretmek ve yıkıcı duyguları en aza indirebilme becerilerini kazandırmaktır.

Bu eğitim sonunda katılımcılar; hem kendilerini hem de zor insan tiplerini tanıyarak onlarla ılımlı iletişim kurmanın yollarını ve zor insanlarla iletişimde dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenecekler ve gerek iş hayatında gerekse kişisel hayatlarında bunu uygulayabileceklerdir.

Kimler katılabilir?

Satış ve müşteri ilişkileri departmanlarında çalışanlar, yöneticiler, işi gereği zor müşterilerle karşılaşanlar ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir