ZAMAN YÖNETİMİ

Eğitimin Kapsamı Ve Hedefi:

Çoğu insan zamanın çok hızlı akıp gittiğini söyler; işleri yetiştirememekten, kendisine ya da sevdiklerine zaman ayıramamaktan yakınır durur. Hatta her şeye zaman ayıran insanlar için farklı etiketlemeler yapmaktan da kendini alıkoyamaz. Oysa onları diğer insanlardan ayıran en belirgin özellikleri zamanı nasıl etkin ve etkili kullanacaklarını bilmeleridir. Bunun için olağanüstü güçlere gerek yoktur. Çünkü zaman dediğimiz şey hepimize eşit verilmiştir. Onu etkin ve etkili kullanmak ise kişinin hangi işler için ne kadar zaman ayırdığına bağlıdır.

Her insanın iş yapış süresi bireysel yeteneklerine göre farklılık gösterir. Zamanı akılcı kullanarak verim almak ise bunu nasıl yapacağını bilmekle alakalıdır. İşte bu eğitim katılımcılarına zamanı etkin kullanmanın yöntemlerini öğreterek kişisel verimliliği artırmayı hedeflemektedir.

Eğitimin Amacı

Teknolojik gelişmelerle birlikte her şeyi daha hızlı yapabildiğimiz ve buna paralel olarak gerek kişisel hayatımızda gerekse iş hayatımızda insanların bizden daha yüksek performans beklediği bu zamanlarda, zamanı etkin kullanamamak çoğumuz için büyük bir stres kaynağıdır. Zamanı doğru planlamak hem kişisel motivasyonu ve performansı artırır, hem de zaman-mekân sıkışmasından kaynaklanan stresi büyük oranda azaltır. Bu doğrultuda bu programın amacı zamanın kullanımı hakkında bir farkındalık yaratmak ve zaman yönetimi tekniklerini katılımcıların bireysel ve kurumsal hayatlarında nasıl kullanacaklarını öğretmektir.

Program sonunda katılımcılar; zaman yönetim tekniklerini öğrenerek mesleki ve kişisel hayatlarında bu yöntemleri uygulayabilecek, planlamış olunan hedefleri zamanında gerçekleştirebilecek ve iş-ev-özel hayatlarını daha planlı bir şekilde yürütebileceklerdir.

Kimler Katılabilir?

Yöneticiler,insan kaynakları çalışanları, zaman yönetimi konusunda başarısız olduğunu düşünen ve kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir