GİRİŞİMCİLİK VE START-UP

ID:
MI 203

Eğitimin Kapsamı ve Hedefi :

Birçok insan yeni çıkan fikirler, ürünler ve hizmetler hakkında “Ben bunu daha önceden düşünmüştüm.” şeklinde yorumlar yapar. Fakat bu düşünceleri hayata geçirmek aklına ya hiç gelmez, ya insanlar tarafından ilgi görmeyeceği düşünülür ya da nasıl hayata geçireceği hakkında bilgi sahibi değildir. Fakat bazı insanlar bu konuda daha cesaretli ve bilgilidirler, fikirlerini hayata geçirmek için zaman kaybetmezler ve karşılaşacakları riskleri göze alıp işe koyulurlar. Bu kişiler girişimci kişilerdir. Girişimcilikte sadece bir fikre sahip olup onu hayata geçirmek yeterli olmaz. İşin büyümesi ve kurumsallaşması için içinde bulunulan durumun nasıl yönetileceğini de bilmek gerekir. İşte tam bu noktada “Girişimcilik ve Start-Up” eğitimi size fikirlerinizi hayata geçirmenizin kapılarını aralıyor ve bu sürecin nasıl işlediği, hangi destek ve fonlardan yararlanabileceğiniz hakkında sizi bilgi sahibi yapıyor.

Eğitimin Amacı

Katılımcılara girişimcilik temel bilgisini, yenilikçi bir iş fikrinin kurulu bir işletmeye dönüştürülme aşamalarını ve bir girişim projesinin nasıl oluşturulup yönetileceğinin bilgisini vermek ve bunu uygulamalarla göstermektir.

Bu eğitim sonunda katılımcılar; yeni iş fikirlerini analiz edip değerlendirebilecek, bu fikirleri hayata geçirme aşamalarında karşılaşacakları problemlerle başa çıkma yöntemlerini öğrenecek ve finansal süreçler hakkında fikir sahibi olacaklardır.

Kimler Katılabilir?

İş hayatına yenilikçi bakış açısıyla yaklaşmak isteyenler, yenilikçi fikri olur iş kurmak isteyenler, kendi işini kurmuş olup büyütmek isteyenler, işletme sahipleri ve yöneticileri katılabilirler.